SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!
Přišly další prázdniny a s nimi další hasičský tábor. Opět jsme vyrazili vlaky (se dvěma přestupy v Čerčanech a ve Zruči nach Sázavou) z jílovského nádraží do Štipoklas. To je jedna zastávka za Zbraslavicemi, kde se nachází Rekreační a sportovní středisko U Starého rybníka. První novinkou byla rezervace míst ve vlaku, takže každý měl své místečko k sezení jisté. Věděli jsme, že se budeme hodně věnovat přípravě na podzimní kolo Hry Plamen, kde je šest stanovišť: střelba ze vzduchovky, zdravověda, topografie, přelézání lana, uzlování a hasicí prostředky a technika. Vše jsme se snad naučili či zopakovali, procvičili. Jen střílet jsme nemohli, protože stále foukal studený vítr. Díky němu jsme se ani nekoupali, přestože celý týden pálilo sluníčka a pršelo málo. Vedoucí pro nás připravili spoustu her a překvapení. Nejdříve jsme si na louce museli najít tričko s lístečkem, na kterém bylo naše jméno. Tak jsme byli rozděleni do družstev. Barvy předurčily jejich názvy. Trička byla batikovaná a v červené (Hasičáci), oranžové (Ohýnci), modré (Obláčci) a zelené (Ještěrky) barvě. Během týden jsme hráli hru Člověče, nezlob se!, kdy figurkami jsme byli my. Herní pole bylo vytvořeno kužely a kostkami z koberce. Každé družstvo mělo i svou kostku. Líbilo se nám i šlapání balónků – každý měl uvázaný nejdříve jeden balónek na noze, v druhém kole na každé noze jeden balónek, úkolem bylo chránit své balónky a při tom zašlápnutím prasknout balonky ostatních. Také jsme hrály různé postřehové a běhací hry. Hledali jsme i různé párové i nepárové obrázky. Při jedné hře jsme si ověřili, jestli všichni víme, kdy máme svátek a narozeniny.
V úterý jsme jeli vlakem na výlet do Kutné Hory. Navštívili jsme Chrám Svaté Barbory, kterou jsme si ve skupinkách s vedoucím prohlédli. Vystoupali jsme i na její emporu a viděli dost zblízka čtyři tisíce píšťal krásně zdobených varhan. Pak jsme prošli malými uličkami na náměstí, kdy jsme měli rozchod, abychom si mohli koupit nějaké drobnosti a dárečky či suvenýry. Potom jsme šli navštívit Muzeum lega, kde byla z malých kostek postavena i Kostnice a Chrám Svaté Barbora. Na nádraží jsme hrály „hádací“ hry, abychom se zabavili, protože vlak měl zpoždění.
Ve čtvrtek odpoledne jsme vyrazili kousek za Zbraslavice, do Rápošova, kde je malá naučná stezka Stonewood, kde byly informační tabule, která nás provedly Divokým západem, pohladili jsme si kamerunské ovce a prošli se po dřeveném chodníku. Cestou zpět jsme se byli podívat na místní židovský hřbitov. Ušli jsme celkem 7 km.
Většinu večerů jsme strávili u ohně a zpívali se zpěvníky za doprovodu kytary, na kterou hrála Radka, občas se o hru pokoušel i Ondra.
Také jsme si vyzkoušeli hrát badminton, líný tenis a rapid ball (hra podobná badmintonu).
Noční bojovka byla bezva. Šli jsme ve dvojicích a starší po jednom lesem bez baterek po svítících tyčinkách spojených do kroužku. U některých byla svíčka a razítka. Naším úkolem bylo projít vyznačenou trasu a na papírek, který jsme si předem vylosovali natisknout příslušná písmena tvořící předepsané slovo. Za odměnu jsme po ukončení bojovky dostali svítící tkaničky do bot a diplom.
Poslední večer jsme byli všichni odměněni a dostali diplom „na míru“ a na památku dostali: encyklopedii „Rozum do kapsy …“, pexeso a obrázky Angry Birds, gumy a další drobnosti.
Celý týden jsme si užívali, počasí nám přálo, kuchaři vařili úžasně.
Jen nás trápil stálý vítr a spousta vos.
Bylo nás celkem 20, ve čtyřech družstvech po pěti. O zábavu se postarala i malá Kačka a Patrik. Celý týden se o nás staralo pět vedoucích (Jitka Volešáková, Blanka Mikesková, Romča Kostelecká, Radka Kostelecká a Ondra Martínek) a jedna praktikantka (Pavla Mikesková) .
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one