SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!
Tábor 2013
Sobota 27.7.
Dnes jsme po celkem dlouhé cestě vlakem přijeli do Zbraslavic. Došli jsme si na oběd a pak jsme se zabydleli. Chvilku jsme ještě museli čekat na úklid posledních chatek a klíče. Po řádném odpočinku jsme konečně vyrazili k vodě. Rybník máme od chatek jen kousek. Dostali jsme svačinu. Následoval nástup. Byli jsme rozděleni do družstev a obdrželi jsme všechny potřebné informace. Romana nám také rozdala zpěvníky a tak jsme začali za doprovodu kytary zpívat. Po zpívání jsme šli spát.

Neděle 28.7.
V neděli před půl osmou ráno jsme šli všichni na rozcvičku. Když jsme se vrátili, tak jsme měli chvíli volno na vyčištění zubů. Vyčistili jsme si je a šli jsme na snídani. Byly rohlíky, šunka, máslo a sýr. Dojedli jsme a šli jsme do chatek. Dojedli jsme a šli k chatkám, kde na nás čekal Dominik, Kuba a Míša, kteří přijeli o den později. Pak jsme šli do lesa a tam jsme hráli různé hry. Když jsme přišli z lesa, tak jsme šli na oběd. Vrátili jsme se zpátky a po zkráceném poledního klidu jsme si vytvořili obrázky na nažehlovací záplaty, které nám později Jitka s Blankou nažehlily na naše nová hasičská trika. Šli jsme se zase koupat. Bylo to moc osvěžující. Potom jsme se šli všichni osprchovat a byla večeře. K večeři byly krokety. Mňam! Večer si každé družstvo pročetlo (bez tužky a papíru) přidělené informační tabule, které jsou rozmístěny po celém areálu. Po určitém čase jsme se všichni sešli a vedoucí nám dávaly otázky a my se snažili správně odpovídat. Nejvíc to šlo Míšovi Dymkovi, který získal největší počet bodů.

Pondělí 29.7.
V pondělí jsme se vzbudili, převlékli a za chvíli jsme šli na rozcvičku. Po krátké rozcvičce jsme si šli vyčistit zuby. Následovala snídaně. Tentokrát byl také tvarohový koláček. Bohužel někdo nedodržel časový rozpis, a tak jsme se nevešli do jídelny a dali jsme si „snídani v trávě“. Pak jsme si uklidili v chatkách a opět jsme šli do lesa hrát hry. Po obědě jsme zas museli chvilku odpočívat a pak jsme šli do Zbraslavic, kde jsme měli rozchod. Koupili jsme si něco dobrého a dostali zmrzlinu. Vydali jsme se zpět do tábora a zamířili na večeři. Večer jsme se opět rozdělili do družstev. Každé dostalo roli papíru a naším úkolem bylo z papíru vyrobit co nejvíc věcí, ale jen stříháním, bez použití lepidla. Jedno „družstvo“ dokonce vytvořili i vedoucí a musíme říci, že jsou moc šikovní a vynalézaví. Potom jsme přichystali dříví na oheň, ale začalo hodně pršet, tak jsme se museli schovat do chatek. Přišla velká bouřka a pršelo skoro celou noc, a proto se nám dobře spalo.

Úterý 30.7.
Hned ráno nás vzbudila zima. A kvůli noční bouřce bylo i mokro. Tudíž nebyla ani rozcvička. Nasnídali jsme se a po snídani jsme šli hrát hry do altánu. Hráli jsme hry jako třeba popisování věcí podle zvuku, shazování plastových kostiček golfovými míčky… Pak přišel na řadu velmi dobrý oběd: gulášová polévka a ovocné knedlíky plněné borůvkami. Po poledním klidu jsme se opět rozdělili do družstev a každé družstvo dělalo něco jiného – 1. družstvo šlo trasu podle instrukcí (a jedno se i hodně prošlo), 2. družstvo šlo na střelbu a 3. a 4. družstvo zůstalo u chatek a házelo granátem nebo vázalo uzle. A takhle se to točilo tak, aby každé družstvo bylo všude. Pak byla večeře (cikánská pečeně s rýží). A po večeři byl všemi vytoužený táborák, který nachystal Ondra se staršími kluky. Podařilo se nám ho zapálit i bez papíru. Oheň, zpívání písniček, ale také štípance od komárů… Po táboráku jsme se šli umýt a pak na kutě.

Středa 31.7.
Ve středu jsme podnikli výlet do Zruče nad Sázavou. Nejdříve jsme ale museli dojít na vlakové nádraží do Zbraslavic, odkud nám jel vlak. Po příjezdu do Zruče jsme šli na veliké hřiště, kde se kromě spousty prolézaček, skluzavek a kolotočů nachází také jediná kuličková dráha v České republice. Vedoucí koupili hliněné kuličky a tak nám v zábavě nic nebránilo. Všichni jsme se vystřídali. Po svačině jsme se rozdělili na dvě skupiny a vydali se na zdejší zámek na výstavy. První skupina (především kluci) šla na výstavu „Od verpánku k Baťovi“ – o vývoji obuvnictví na našem území. Druhá skupina (především holky) navštívila výstavu o vývoji panenek, jejich doplňcích a také medvědech všeho druhu. Nicméně, času ubíhal a tak jsme museli chvátat na vlak – tentokrát jen do nedalekého Hodkova odkud jsme do Zbraslavic pokračovali pěšky. Cestou nám ještě vedoucí koupili zmrzlinu a vyfotili jsme se po družstvech. Po příchodu do areálu jsme šli na večeři – měli jsme plněné knedlíky uzeným, se zelím a cibulí. Stále bylo veliké horko a tak jsme se dne obešli bez táboráku. Místo toho jsme mezi chatkami hráli tleskanou a „Šly tři opice“. Vítězkou se stala Denisa Kováčová. Po celodenním ťapání jsme šli rádi brzy spát. Noc byla klidná.

Čtvrtek 1.8.
Budíček byl ve čtvrt na osm. A jelikož bylo po celodenním výletě, obešli jsme se bez rozcvičky. Po snídani jsme ještě odpočívali, protože nás včerejší výlet a neustálé vedro opravdu zmohlo. Dopoledne jsme ve stínu mezi chatkami zdokonalovali naše hasičské dovednosti – uzlování, topografické značky a práci s mapou a buzolou. Těsně před obědem jsme vyrazili na letiště, kde jsme viděli starty desítek větroňů a jejich tažných letadel. Bylo to super! Většinou vše probíhalo hladce, ale jeden start se nepovedl a větroň byl traktorem odtažen k novému startu. Bohužel jsme se museli vrátit do tábora na oběd. Po povinném odpočinku jsme řádili až do večeře ve vodě. Mezi koupáním jsme hráli líný tenis, přehazovanou, badminton a házeli si s létajícím talířem. Po večeři a večerním klidu jsme připravili velmi malý oheň (pořád pálilo sluníčko) a ještě jsme se věnovali procvičování vázání uzlů. U táboráku jsme zazpívali pár písniček a pak už byla na programu noční bojovka. Tentokrát jsme s sebou mohli mít baterku, abychom s ní hledali na stromech rozvěšená CDčka. U některých byly otázky – odpovědi na ně jsme zapisovali do notýsků, které jsme měli s sebou. U třech CDček jsme si dokonce mohli ze sáčku vytáhnout sladkou odměnu. Na konci celé stezky odvahy ještě na každého čekalo malé překvapení v podobě malého přívěsku – hvězdičky. Každé družstvo mělo svou barvu hvězdičky. Po absolvování bojovky jsme šli spát.

Pátek 2.8.
Je tu předposlední den tábora. Jako vždy jsme ho zahájili rozcvičkou a poté vyrazili na snídani. Po snídani si někteří z nás poklidili chatky. V devět hodin následoval dopolední program – pohybové hry v lese, a po svačině orientační běh podobný, který nás čeká na podzim. Vedoucí nás rozdělili do menších skupinek. Postupně jsme si všichni vyzkoušeli to, co jsme za týden natrénovali. Tak jsme celé dopoledne strávili v lese - až do oběda. Polední klid většina z nás využila k odpočinku a nabrání sil. Dopoledne jsme strávili opět u rybníka. Hráli jsme přehazovanou, házeli si létajícím talířem nebo procvičovali topografické značky a uzle. Před večeří jsme se šli vysprchovat. Po večeři jsme si začali balit. Večerní program byl slavnostní. Předávaly se diplomy za noční bojovku, za (ne)úklid chatek a hlavně celkové umístění družstev. Tentokrát vše proběhlo mezi chatkami, kde bylo nejvíce stínu. K ohništi jsme se přesunuli až v osm hodin, to už sluníčko bylo schované za lesem. Radka chopila kytary a zpívalo se až do večerky.

Sobota 3.8.
A je tu den odjezdu. Rozcvička nebyla a tak jsme měli více času na dobalení posledních maličkostí. Pak jsme všechny zavazadla naskládaly do auta a jenom s batůžkem jsme vyrazili na snídani. Na cestu jsme pak dostali balíčky se svačinou. Rozloučili jsme se s areálem a vydali se na vlak. Cesta rychle utíkala. V Čerčanech nám vedoucí koupili zmrzku. Ve tři hodiny jsme dorazili na jílovské nádraží, kde na nás už čekali rodiče. Rozloučili jsme se s kamarády a s vedoucími, a spěchali domů, abychom mohli rodičům vyprávět své nové zážitky.

Hezký zbytek prázdniny ahoooj v září!
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one