SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!

26.7. - 2.8.2008

Louňovice pod Blaníkem

26.7. jsme se sešli v parku na náměstí. Náš sbor společně s Hradištkem vyrazil na letní tábor. Zavazadla jsme si naložili do autobusu, do kterého jsme se pak postupně naskládali i my :) a vyrazli směr Louňovice. Cesta rychle ubíhala a tak jsme už před obědem dorazli na místo, rozdělili se do chatek a zabydleli se. Po obědě nám vedoucí oznámili program letošního tábora - zavedli nás do lesa, kde se "objevil" mimozemský návštěvník a řekl nám, že nás bude týden sledovat a poznávat naše tradice a obyčeje.

A tak jsme celý týden ukazovali našemu mimozemšťanovi jak se u nás slaví různé svátky např. Velikonoce, Masopust a Vánoce.

Už na začátku našeho pobytu jsme se rozdělili do 4 družstev:

STRANA ZELENÝCH (kapitán Mirek Valenta)

MARIŇÁCI (kapitán Petr Chudlík)

KAŠÁCI (kapitán Dominik Kaše)

... (kapitán Tomáš Dupal)

Probíhali mezi námi různé soutěže na body. Kromě aktivit v areálu tábora jsme šli i na dlouhý výlet na známý kopec Velký Blaník, kde s enám moc líbilo, ale pro některé byla cesta příliš dlouhá, proto jsme byli rádi, když jsme po celodenní túře dorazili zpátky k chatkám. Kromě tohoto dlouhého výletu jsme také navštívili kozí farmu a viděli, jak to tam chodí a také ochutnali kozí sýr i mléko. Bylo to velmi zajímavé.

Skoro celý týden bylo děsné vedro, takže jsme se chodili koupat do malé říčky, která protékala areálem tábora.Bylo tam ale hodně bahna, takže to často končilo velkou bahnní bitkou :D

Ještě stojí z azmínku noční bojovka a veliký táborák (= upalování čarodějnic). Všichni jsme seděli u ohně a zpívali. POstupně jsme odcházeli po trase vyznačené svíčkami. P cestě ale byli schováni nejstarší kluci a lekali každého, kdo šel okolo. Dost lidí se pěkně vylekalo, ale i tak se nám to líbilo.

23.12.2009 13:29:35
hasicka123
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one