SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!

8. 8. 2007 – støeda

Budíček byl jako obvykle v půl osmé. Rozcvička byla pod vedením Lukáše a Štefana. Po rozcvičce následovala snídaně, chleba s marmeládou a poprvé s něčim jiným než čajem – kakaem. Po snídani bylo další volno. A asi v půl desáté začaly soutěže. Po soutěžích si každý začal připravovat svůj kostým na rytířský turnaj.

K obědu ve 1245 byla polévka s játrovými knedlíčky a zapékané těstoviny s uzeninou. O poledním klidu každý měl být na chatce, či pokoji, ale většina z nás dala přednost dodělávce kostýmů na rytířský turnaj. Když už měli všichni kostýmy hotové, směli jsme do bazénu. Michal, který seděl u bazénu na židli, najednou spadl – praskla noha u židle. Asi hodinu před večeří začal rytířský turnaj, měl být ze 3 soutěží, ale my jsme udělali 4:

1.       Shazování se z klád dřevcem – kluci

2.       Shazování hlav Turků – kluci

3.       Přetahování špalku – kluci

4.       Přetahovaná lanem – dívky

K večeři byl obložený talíř. Asi hodinu po večeři dělali Mirek s Petrem shyby na stromě. Okolo šel Michal, Petr na něj, že teď jsou „nařachaný“, ať jde na ně. Kluci šli na Michala, ale Michal po chvíli každýho z nich odhodil na jinou stranu a kluci se dobelhali do své chatky. Večerka byla v deset večer. A asi půl hodiny po večerce nás přišel navštívit Husita Jan.

 

Vzkaz od bezhlavého rytíře Jáchyma:

 

17.08.2007 15:56:03
hasicka123
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one