SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!

5. 8. 2007 – nedìle

Je asi půl osmé – budíček, následovaný rozcvičkou, kterou si vzala na starost Katka, předcvičovala nám chatka č. 5. Po rozcvičce byla ranní hygiena. K snídani v 800 byl chleba se sýrem. Po snídani bylo hodinové volno, protože po hodině nás Jitka svolala a vedoucí nás rozdělili do 3 desetičlenných družstev. Hned jsme také soutěžili na družstva.

K obědu byla bramboračka a uzené maso s knedlíkem a špenátem. Po obědě byl polední klid. A asi kolem třetí hodiny jsme se vypravili na Kokořín. Prohlídku Kokořína povinně absolvovali všichni z Hradišťka, my jsme nemuseli, protože jsme tu už byli. A proto většina z nás vylezla jen na věž. Po prohlídce si většina z nás koupila pohledy a začala je psát domu. K svačině jsme měli chleba s máslem a vařeným vajíčkem. Asi ve čtvrt na šest jsme vyšli zpět do tábora.

V půl sedmé byla večeře, byl segedínský guláš. Po večeři se na přání holek šlo ihned sprchovat. Asi po hodině nás svolaly Jitka s Veronikou a vysvětlili nám, proč jsme vlastně na ten hrad šli (viz konec tohoto dne). Zároveň nás zasvětily do celotáborové hry a řekly nám, že duchové nám tu zanechali vzkaz. Vzkaz našel Tomáš Dupal, ale schválně si ho nevšímal, aby ho našli ti nejmenší z nás. Večerka byl v půl desáté a v deset hodin se na všech chatkách a pokojích zjevila bílá paní. Asi v jedenáct večer si zaběhaly 2 chatky holek, protože mluvily, když měly spát.

 

 

Vysvětlení výpravy na hrad:

Jen jedenkráte za rok se otevírá tajemná truhlice s pokladem. Je ukrytý někde v blízkosti hradu Kokořín a stráží jí Kokořínští duchové. Otevřít jí jen lidé dobré vůle, kteří před tím splní všechny úkoly, které si pro ně duchové připraví. Pokud se jim tedy povede tyto úkoly řádně splnit, ukáže se jim cesta k tajemství pokladu a zároveň zbloudilé duše duchů naleznou odpočinek a klid.
Hrad Kokořín byl založen již ve 14. Století v krásných Kokořínských lesích nad říčkou Pšovkou. Později při Husitských válkách byl pobořen a poničen. Pozdějším majitelům se podařilo ho posléze opravit a goticky přestavět. Po bitvě na Bílé hoře byl roku 1622 trvale opuštěn. Ujal se ho až v letech 1911–1918 pan E. Sochor, který ho zrestauroval do dnešní podoby. Je to stavba úžasná, připomínající obrovitou bájnou loď, která pluje nádherně zelenými lesy Kokořínska.
Kokořínský poklad chrání skupina pěti duchů z jednotlivých historických období hradu. Je to Bílá paní Polyxena, probodnutý Husita Jan, Starý mnich Arnošt, Bezhlavý rytíř Jáchym a nakonec malý vévoda Viktor.


Vzkaz od duchů:

  

17.08.2007 15:45:05
hasicka123
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one