SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!

10. 8. 2007 – pátek

Budíček byl až v půl deváté a hned byla rozcvička. Na rozcvičce jsme si všimli, že několik z nás je pomalováno (ale byli všichni – některým se to smylo). Od devíti byla snídaně (chleba se šunkovou pomazánkou). Po snídani jsme začali plnit Viktorův úkol z dopisu, nalezeného po snídani. K svačině byla mrkev a od vedoucích jogurt.

V jednu byl oběd – polévka s rýží a vepřová kýta na kmínu. Po obědě byl polední klid. Polední klid nám skončil asi v půl čtvrté a asi o půl hodiny později začala bouřka. Všichni byli zahnáni si balit a potom směli do jídelny hrát hry.

V půl sedmé byla večeře, špagety – na ty se všichni těšili, ale ouha, místo s masem byly s fazolemi. Po večeři následovali poslední hry na družstva a kolem deváté bylo vyhlášení. Všichni si něco odnesli. Na půl desátou byli všichni zahnáni do budovy, kde si mohli hrát. Po nějaké chvíli nás začali podle chatek posílat k ohništi, za chvíli jsme tam byli všichni. Poté nás podle chatek začali po jednom pouštět na cestu. Začalo se chatkou č. 5, potom šli jednotlivci z ostatních chatek, vedoucí si mezi sebe rozdělili ty nejmenší. Šli jsme po cestě, cestou jsme potkali postupně všech 5 duchů. Nejhorší byla asi hluboká kaluž u mnicha Arnošta, protože do ní každý šlápl (byla poměrně hluboká), a tak se víc lekl louže než mnicha. Na konci naší bojovky na nás čekal Michal se Štěpánkou, říkali nám ať jsme zticha. Stejně jsme se ale smáli těm, kteří vyjekli strachy. Poté co jsme se všichni sešli, přišli i duchové. Duchové nás někam vedli. Nakonec jsme přišli k truhle, kde byl rytíř. Truhla se otevřela a v ní na každého z nás něco čekalo (pamětní list, balík bonbonů a plyšák). Duchové po chvilce odešli směrem Kokořín, na svůj věčný klid. Po doražení do tábora byla ihned večerka.

Vzkaz od Vévody Viktora:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Indicie k odhelení pokladu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Památeční list

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.08.2007 15:58:50
hasicka123
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one