SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!
EXKURZE K DRÁŽNÍM HASIČŮM!!!

Neděle  6.3.2011

EXKURZE K DRÁŽNÍM HASIČŮM (Praha – Bohdalec)

SPRÁVA ŽELEZNIČNÍ DOPRAVNÍ CESTY

HASIČSKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

(Chodovská 1430/3a, Praha 4)

V neděli 6. března 2011 jsme se vydali na exkurzi k drážním hasičům do Prahy. Vyrazili jsme autobusem z Jílového celkem brzy ráno – ještě před devátou hodinou. Cesta byla docela náročná, protože jsme nejprve museli přestupovat u Krčské nemocnice na jiný autobus a o pár zastávek dál ještě na tramvaj do Michle.  Tam jsme se setkali s panem Dymkem, který pro nás celou exkurzi zařídil, a společně jsme vyrazili na prohlídku. Nejprve nás hasiči provedli svým zázemím – ukázali nám společenskou místnost s kuchyňkou, posilovnu a také kancelář jednoho člena, kde jsme měli možnost vidět část jeho sbírky historických hasičských přileb, proudnic, hasicích přístrojů apod.

Dále následovala prohlídka technického vybavení – hlavně hasičských vozů ve venkovních garážích.  Hasiči dokonce s některými vozy vyjeli ven, abychom si je mohli lépe prohlídnout – tak jsme pořádně prozkoumali hasičské auto se speciálním vybavením pro zásahy na železničních tratích, plošinu a dokonce i hasičský tank. (viz foto)

Troufám si tvrdit, že prohlídka se všem líbila a byl to velice zajímavý zážitek. Dozvěděli jsme se mj., že takovýchto hlavních stanic je v ČR pouze 13 (+ další 4 pomocné) a tudíž je oblast, kterou mají pražští hasiči na starosti celkem rozsáhlá (cca 60 km kolem Prahy).

foto zde: http://sdhjilove-deti.rajce.idnes.cz/Drazni_hasici_6.3.2011/

12.02.2011 11:30:39
hasicka123
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one