SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!
V sobotu 19.5. se opět uskutečnila dětská hasičská soutěž, tentokrát na fotbalovém hřišti v Libni. Jedná se o nejdůležitější závod, proto jsme se na něj celý rok připravovali. Náš sbor zde reprezentovala 3 družstva, dvě v kategorii mladších a jedno v kategorii starších.
Počasí nám vyšlo krásně a díky časovému rozpisu vše běželo podle plánu. Soutěžili jsme ve štafetových bězích na různé vzdálenosti a celý sportovní den byl zakončen požárními útoky. Děti zde celý den prokazovaly své běžecké dovednosti, vázaly uzle, překonávaly nejrůznější překážky, rozpoznávaly technické prostředky apod. Vrcholem byl požární útok. Právě při něm nám chybělo štěstí, ale i přesto se jedno mladší družstvo umístilo na 2. místě a starším jen těsně utekla medaile a skončili na místě 4. Druhé mladší družstvo si odneslo diplom za 9. místo.
Konkurence já každým rokem větší, a proto jsme i letos s naším výkonem spokojeni, ale doufáme, že příští rok si odneseme medailí více.

Fotky z útoku naleznete zde:

Ve středu 18.10.2017 byla naše hasičská schůzka trochu jiná než bývá. Asi to bylo proto, že máme už po podzimní soutěži a dostali jsme za odměnu zážitek. Sešli jsme se jako vždy u školy a společně jsme došli do parku za muzeum. Tam bylo hasičské auto a plošina s jílovskými hasiči. Ti nám ukazovali výbavu auta. Něco jsme znali už z tréninků a soutěží, ale byli tam i věci, které jsem viděla poprvé. Nejvíc mě zaujala kamerka (tzv. termovize), která se používá v zakouřených prostorech, aby se v nich hasiči lépe orientovali. Také nám vyprávěli, co se musí dělat v různých případech, když třeba zachraňují člověka z hořícího domu v horním patře (jaké používají proudnice a jich různé možnosti nastavení rozstřiku - to nám ukázali i prakticky s plošiny). Bylo to moc zajímavé a neuměla jsem si představit, kdybych tam byla já, co bych dělala. Na plošině, která tam byla jsme se také mohli vyvézt až nahoru a všichni si vyzkoušet ten pocit z výšky. Když si představím, že ještě všude hoří oheň tak vím, že práce hasiče je hodně náročná. Určitě se nám to všem líbilo a něco nového jsme se dozvěděli.
Vše je vidět na fotkách.

Zapsala Eliška Bartoňová 5.B.
Dne 7.10. 2017 se konaly hasičské závody: podzimní část hry Plamen v Jílovišti. Jedná se o branný závod se šesti stanovišti: střelba ze vzduchovky, přelézání lana, zdravověda, topografie, uzlování, hasičské a technické prostředky.
Sraz byl v 6.45 hod na jílovském náměstí,kde jsme se scházeli a vyčkávali na poslední opozdilce. Když už jsme byli všichni, tak jsme se vydali objednaným autobusem do Jíloviště. Bylo chladno a nevlídno, zatím nepršelo....
Kus cesty jsme museli dojít lesem. Když jsme došli na místo,nechtěli jsme riskovat, že budeme promoklí a bude nám chladno, a tak jsme si postavili stan. Poté jsme šli na nástup, kde jsme se dozvěděli, kdy naše družstva poběží. Po dlouhém čekání na nás přišla řada - nejdříve vyběhla přípravka, po ní mladší a nakonec my - nejstarší. Závod byl náročný, ale i zábavný. Když jsme doběhli do cíle, šli jsme se obléci, abychom neprochladli. Naštěstí se hned po našem příjezdu do Jíloviště počasí umoudřilo: přestalo pršet, nefoukal vítr a dokonce vykukovalo chvílemi i sluníčko. S pocitem únavy, plni zážitků a s medailemi na krku, jsme spokojeni my účastníci, ale i vedoucí (kteří s námi trénovali) odjížděli domů. Družstva mladších získala 2., 3., 10. a 13. místo z 25, starších se umístili na krásném 3. a 6. místě ze 17 startujících hlídek.

napsala : Veronika Křečková (člen hlídky starších, která obsadila 3.místo)

Fotky od Michaela Dymka zde:
Druhá říjnová sobota se pro mnoho mladých hasičů nesla v duchu soutěžení v Závodu požární všestrannosti. Na fotbalovém hřišti v nedaleké Libři se nás sešlo více než 200 ze 14 sborů. Úkolem pětičlenných hlídek v kategoriích přípravka, mladší a starší bylo proběhnout co nejrychleji vyznačenou trať a na 6 stanovištích se vyhnout trestným bodům. Čekala nás střelba ze vzduchovky, topografie, uzlování, zdravověda, přelézání lana, technické a hasební prostředky. Náš sbor reprezentovalo hned 6 družstev – 4 v kategorii mladších a 2 v kategorii starších. Mladší Jílováci se všichni umístili v první polovině a jedno družstvo si díky téměř bezchybnému výkonu (až na pár nesestřelených špalíčků) doběhlo pro stříbrnou medaili. Další družstva v této kategorii obsadila 5.,6. a 11. místo. Kategorie starších měla trať o cca 1 km delší, ale to nám v medailovém úspěchu nezabránilo. Jediné trestné body jedno z družstev nasbíralo opět jen na střelbě (sestřeleno 5 špalíčků z 15) a díky rychlému běhu si tak vysloužili opět 2. místo. Druhé družstvo v této kategorii si však nevedlo o moc hůř a ačkoliv bez medaile, odvedli pěkný výkon a odvezli si ceny a diplom za 8. místo. Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo – bylo chladno a chvílemi velmi vydatně pršelo, hodnotíme letošní závod velmi dobře, těšíme se na jarní pokračování a doufáme v navázání našich medailových úspěchů.
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.