SDH Jílové u Prahy

Hoří-li Vám stodola či dům, zavolejte hasičům!
Druhá říjnová sobota se pro mnoho mladých hasičů nesla v duchu soutěžení v Závodu požární všestrannosti. Na fotbalovém hřišti v nedaleké Libři se nás sešlo více než 200 ze 14 sborů. Úkolem pětičlenných hlídek v kategoriích přípravka, mladší a starší bylo proběhnout co nejrychleji vyznačenou trať a na 6 stanovištích se vyhnout trestným bodům. Čekala nás střelba ze vzduchovky, topografie, uzlování, zdravověda, přelézání lana, technické a hasební prostředky. Náš sbor reprezentovalo hned 6 družstev – 4 v kategorii mladších a 2 v kategorii starších. Mladší Jílováci se všichni umístili v první polovině a jedno družstvo si díky téměř bezchybnému výkonu (až na pár nesestřelených špalíčků) doběhlo pro stříbrnou medaili. Další družstva v této kategorii obsadila 5.,6. a 11. místo. Kategorie starších měla trať o cca 1 km delší, ale to nám v medailovém úspěchu nezabránilo. Jediné trestné body jedno z družstev nasbíralo opět jen na střelbě (sestřeleno 5 špalíčků z 15) a díky rychlému běhu si tak vysloužili opět 2. místo. Druhé družstvo v této kategorii si však nevedlo o moc hůř a ačkoliv bez medaile, odvedli pěkný výkon a odvezli si ceny a diplom za 8. místo. Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo – bylo chladno a chvílemi velmi vydatně pršelo, hodnotíme letošní závod velmi dobře, těšíme se na jarní pokračování a doufáme v navázání našich medailových úspěchů.
Děkujeme za Vaší návštěvu a přejeme Vám hezký den.